komórka Creative Commons License 2007.11.27 0 0 9
Sziasztok!
A foltos fórumról jöttem. Nekem eddig összesen öt varrógépem volt/van. Az első egy lábhajtású Singer, amit még gyerekkoromban Anyám használt, majd anyosómra szállt, aki eladta. Utána jött egy "mindent tudó" szovjet, amit anyagi megfontolásból eladtam. Ezután jött kb. 20 évig egy Lucznik, ami igen jó szolgálatot tett, de már nem tudták javitani, vékonyat nem varrt és egy akció során (beszámitották és részletre vehettem) egy Singert. Sajnos nem volt jó széria, az alsó száltartó műanyag volt, ami elég hamar eltörött. Azonkivül rém érzékeny volt az alsó és felső szál harmóniájára. Ekkor katalógusból vettem egy nagyon egyszerű Brother gépet, ami csak fém alkatrésszel rendelkezik (kb. olyan mint a régi Singer, csak modernebb kivitelben) nem egy drága gép. Azért irom, hogy katalógusból, mert benne volt a pakliban, ha nem jó, akkor a nyakamon marad. Semmi baj vele, egyenesen varr és cikk-cakk. Ha kifogy az alsó szál és - tudom, hogy szentségtörés - de más cérnát füzők bele, meg se kottyan. Szóval nem drága és használható. De azért nyugdijba menetelemre kaptam ajándékba (magamtól) egy Husqvarna Platinium 750 a Viking családból Quilt változatú gépet. Mivel aránylag sokat varrok, ez a kedvenc gépem, a Brothert nyáron viszem ha kell varrni valamit. (a Singert elajándékozom és marad csak kettő!)
Akinek hobby célra kell én ajánlanám az egyszerű fém alkatrészes gépet. Ezen sokmindent lehet varrni és a gépet is meg lehet szokni. A sok varrásfajtából nem mindenki használ mindent. Egy egyszerű gépen nincs elektronika, kisebb a meghibásodás veszélye. Mindenképpen ajánlanám a Varrógépcentrumot, ahol sokféle gép van és szaktanácsot is tudnak adni. Az hamar kiderül, ki az aki ért a géphez, ki az aki csak eladni akar. Venni egyszerű gépet másutt is lehet, a garancia ott is érvényes. Ha a gép "rosszalkodik" annak is megvan a jó oldala, kénytelen van egy csomó mindent megtanulni. (én pl. a Singerrel sokat tanultam az alsó és felső szál feszességről stb.)
Szóval kezdő gépnek én egyszerűt javasolnék.