belic Creative Commons License 2007.11.25 0 0 27
Hello!

Nem egyszeru kerdes.
Talan az a legfontosabb, hogy mennyire vagy benne biztos, hogy tenyleg ezzel akarsz foglalkozni. Ha kevesbe, akkor erdemes olcso felszerelessel elkezdeni (de ekkor fontos, hogy onmagaban attol ne menjen el a kedved, hogy a tobbiek jobban lonek), es ha tetszik, akkor fokozatosan atterni masik felszerelesre.
Ha 100%-ig biztos, hogy ez hosszu tavon erdekel, akkor jobb egybol dragat venni (hiszen elobb-utobb ugyis megveszed). Ezzel az a hatrany, hogy ha sok ideig kell sporolnod, akkor addig egyaltalan nem tudsz loni.

En eloszor megvettem a kaphato legolcsobb remingtont egy jonak latszo tavcsovel (8-34x56 Hako), de egyik sem jott be igazan. A Remington-710 az evek alatt osszesen 3 helyen tort el, a tavcso nagyon jo volt egy darabig, de aztan tonkrement. Ugyan megcsinaltattam, de utana mar nem nagyon akartam hasznalni, attol felve, hogy megint tonkremegy. Igy attertem eloszor a tavcsovel a majdnem-legjobbra (5.5-22x56 NF, szerintem ennel egyedul a 8-32x56 NF a jobb), amit epp meg lehetett venni hasznaltan, majd (a 4. tores utan) egy nagyon jo MC-13 orosz puskara (ami egyebkent nem csak a 710, de egy gyari remington-700-nal is jobb).

Sportagak:
Az MDLSZ (www.ipsc.sport.hu)-ben neha van nagytavolsagu verseny; 300, 600, 900 m tavolsagokra (ez utobbi 1000 yard). Mivel 900 m-en nagyobb a celtabla (es az uj szabalyzat szerint van probaloves), szerintem a 600 m a legnehezebb ezek kozul. A 600 es 900 m-es versenyszamoknal mar nagyon szamit a kornyezet (szel, homerseglet, ...).
A BRSE (www.precizios-loveszet.hu) joval surubben rendez versenyt, ezek egy resze MSSz minosito verseny, ezek "szabvany" versenyek 150 vagy/es 300 m tavolsagra, egy reszuk "precizios" verseny, ahol mindenfele celok (pl. a legkiseb 10-es kisebb, mint 1 mm, de gyakran egyaltalan nem kor alakuak a celok, a legnagyobb cel mell alak alapu) es lotavok is teljesen valtozatosak, 30-450 m kozott (a legutobbi versenyen 131 m tavolsagra volt az a cel, amin alig tobb mint 5 cm az 1-es kor, es 1 mm alatti a 10-es).

Bel