Panzermeyer Creative Commons License 2007.11.20 0 0 35042
a nagy fiú meggyhasúm meghótt valami nyavajában, feje teteje fehér foltos lett és mindig nekiúszott valami érdes tárgynak a kopoltyújával, kb 3 hétig csinálta ezt aztán egyik reggelre már nem élt :(( nagyon sajnáltam, 10 centis volt, így most a jány egyedül van, az utódok meg még kicsik, pedig már kb 4 hónaposak és sera discos kaját kapnak...

neontenyésztésből végül nem lett semmi, sikerült csináltatni velük első reggekre kb 120 ikrát amit nem penészgátlóztam be időben, kb 10 kishal kelt ki amik akkorák voltak mint egy szem kristálycukor, takartam az akváriumot és raktam be nekik mindig porrá zúzott kaját, kaja délután be, másnap fecskendővel kaja leszív, friss berak, ez ment kb 3 hétig amikorra az összes kikelt halacska ledöglött, én egyszer se láttam őket enni, teli hassal sem, evés közben sem, pedig figyeltem őket gyakran, vége felé már fagyasztott planktont kaptak amik másnap ugyanúgy ott voltak az akvárium alján mint ahogy beszórtam

ugye a leírások szerint 10 nappal az első ikrázás után újra ki kell rakni a nőstényt mert beindul az ikratermelése és sokkal több kelhet ki mint először, 12 nap múlva raktam ki megint a párt ami az első ikráztatással azonos körülményű 4.5 literes akváriumba történt, ugyanolyan víz ugyanolyan hőmérséklet ugyanaz az ikraháló minden azonos volt és 4 nap 4 éjszaka után se csináltak semmit, a nőstény amúgy furcsán sovány maradt a 12 napos "telési" időszak után, gondolom emiatt is maradt el a várva várt 2. ívás

később már nem foglalkoztam velük, a kishalak ugye ledöglöttek, a nőstény nem telt be, visszatettem a 2 kiválasztott neont a 30 másik közé a 120 literes akváriumba, ennyi a sztori :)
Előzmény: KoPw (35028)