feri2360 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 16720
Úgy látszik, Édesanyád elfelejtett felvilágosítani a kulturált vita ismérveiről, ezért arra kérlek, Neki javasolj bármit, nekem Te ne tegyél javaslatokat. Gondolom, Te sem szeretnéd, ha én javasolnék Neked dolgokat, mert azt nem tennéd zsebre. Az autógyártók nevén futó olajokra a gyár vállal felelősséget, az gyári pótalkatrészrnek minősül. Erről elmondom a saját példámat. Nekem 3 Opelem van.  Amikor megvette a kocsikat, bíztam abban, hogy a mindennapokban használható terméket kapok és ez így is lett. Ha alkatrész kell valamelyikhez, egy ismert Opel alkatrész nagykerrel szerződött boltban veszem meg, bízom abban, hogy a GM csatornákon beérkező alkatrész minőségét a GM garantálja, még akkor is, ha valójában egy beszállító gyártotta. Az olajjal ugyanez a helyzet. GM saját márkaolaja, nincs okom arra, hogy kivegyem a sorból és azt mondjam: minden GM termékben megbízom, kivéve ebben. Nade miért?? És ez a gyakorlatban be is igazolódott. A GM olajokat csak azok fikázzák, akik még nem látták közelről és valamelyik ún. "nagynevű cég" emberei. Akik ismerik és használják (Opel klub tagok, TC autódoki, én), nem szokták fikázni. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9014426&go=54717270?cmd=Article_showArticle&t=9014426&go=54717270 9827 h.sz. http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/030108a/ 22 sortól. A Fordhoz semmi közöm, nincs Fordom, Ford olajat is csak képen láttam. Mégis biztos vagyok benne, hogy itt is elkezdődött az a folyamat, ami pár éve az Opel/GM olajoknál. Elkezdik fizázni, szigorúan csak olyanok, akik még nem is látták, de semmi konkrétumot nem mondanak, csak ködösítenek, sejtetnek: hát nem tudom, ki gyártja, hát hallottam egyszer róla valamit, hát volt egy ismerősömnek egy távoli rokona, aki már látta a flakonját és neki nem tetszett a színe, meg hasonló baromságok. A olajdokinak tavasszal még tetszett a Ford olaj, nyáron már nem, ha ne vegyem már komolyan. Egyébként sem tudom, hogy az olajdokit honnan szalajtották, de egyszer egy kérdezőnek, akinek nagyon féltett öreg, de keveset futott daciája volt, mol botondot ajánlott, pedig ajánlhatott volna neves olajcégtől kifejezetten veteránoknak készült olajat is. Na persze ahhoz kissé jobban képben kellett volna lennie. A tesco olajokról: azok is, mint minden tesco termék, az alapigényekre van kitalálva. Ha pl. megiszod a tesco tejet, nem fogsz belehalni, de ha magasabbak az igényeid, ne vegyél tesco tejet. Ha megveszed a tesco olajat akkor ügyelj a következőkre: az autód igényeinek (specifikációk) feleljen meg, olajcsere intervallumot ne lépd túl, ne hajszold a kocsidat, ne forgasd rendszeresen és tartósan 4000 fölé. Ezek az alapigények, ezeknek a tesco olaj is megfelel, az autód nem fog besülni. De ha te a Budapest-Berlin távot 5500-as fordulaton óhajtod megtenni, akkor az nem alapigény, akkor válassz jobb minőségű olajat. Ezt azért írtam le, mert láthatóan kissé egyszerű a gondolkodásod, mert eddig szar és nem szar terméket tudott felfogni, pedig valójában a különböző igényekről és azoknak való megfelelésről van szó.
Előzmény: [nexus] (16716)