babi :-) Creative Commons License 2007.11.19 0 0 1981

Ertelek, nincs gondom azzal, hogy legyunk csendben. Mert ezerszer leirtam mar, milyen gyogyito, emelo hatasa van a csondnek. A belso, szentséges csondnek. Azonban itt és most, a forum keretei kozott ez most valoban a lo masik oldala. Egyik oldal a mindent megmagyarazni akaras, a másik meg hogy legyunk csendben. Akarhova mentem a vilagban, mindenhol megtapasztaltam, hogy az arra alkalmasak figyelmét hogyan kelti fel a rozsakeresztes irodalom vagy iskola. Es amikor az uj emberek (nyitottak/alkalmasak) belepnek, nincs tábla az eloado nyakában, hogy: 'legyél csendben es a gnozis majd elintéz mindent rajtad hogy kapcsolatba kerulj, hogy tapasztalj es haladj!'... nincs ilyen tábla rajtuk, hanem mint igazi szegletkô munkások, az univerzalis segités ertelmében teret adnak a kérdéseknek, fogják a kezet és nem engedik el az erdô közepén, hogy akkor most eleget beszéltünk, és segits magadon némasággal, és majd a gnozis megsegit...

 

A csond amirol szo van, az a belsô templom levegôje, amit a tanulónak ki kell alakitania az adott korulmenyek, elozetes segités alapján, ha minderre alkalmas. Ezen tul megélni ezt a belso csondet nem szótlanságot jelent, mert eljárunk dolgozni, benne vagyunk a dialektika hullámaiban, es a gnozis iránymutatása szerint képesek vagyunk ezt a csondet birtokolni akkor is, ha korulottunk, a dialektikus életunkben lárma, hangzavar van. Akkor sem teszunk semmit a dialektikus világért, ha egész nap jár a kezünk, es ugy tunik, hogy a legjobb dolgozok vagyunk a világon. Mert valójában a dialektikus világért egyetlen porcikánk sem tesz semmit. Maximum a saját létfenntartásunkért teszunk... fizikailag... a dialektikában. Es kozben, a legnagyobb brainstorm, lárma kozepette is a csönd altal vagyunk. Nem a ló két oldalán tartozkodunk. Hanem a csönben, ami maga a kozeput, a harmonia. Amivel felkészitjuk magunkat az utra, amivel tulajdonképpen megszôjük az aranyruhánkat, ami az egész igazi élô szerzet ruhája... része...

 

A hallgatás akkor akkumulálja azt a bizonyos erôt, ha az uton valo induláshoz az alapvetô kérdések megválaszolásra kerültek. Es ez itt egy forum. OK, lehet játszani. S mi lesz most azokkal, akik betévednek ide?

Tudod Te azt Mirdad, milyen sokan olvassák ezt a topikot... ? 

Előzmény: Mirdad (1980)