TestiPasztor Creative Commons License 2007.11.13 0 0 193
Elnezest, nem teged akartalak gecizni. Ha a hozzaszolas hangneme serto volt, ne vedd magadra, neha elcsuszik a stilusom.

A doktori iskola mar nem iskola a szonak abban az ertelmeben, ahogy az altalanos iskola az. A doktori iskola onallo kutato munkat feltetelez egy viszonylag szuk teruleten, es elsosorban azt bizonyitod be, hogy kisebb nagyobb segitseggel el tudsz onalloan epiteni egy kb doktori meretu projektet es nagyjabol onalloan az ismereteket is ossze tudod szedni hozza. Ergo onallosagodat, palyazokepessegedet bizonyitod. A hallgatott orak stb masodlagosak.

Ugye:
- hozzaszolasod alapjan arra kovetkeztetek, hogy onallo projekteptes mint olyan neked mar nem hiszem, hogy gond lenne
- mivel a munka gyakorlatilag onallo, meg egy komoly doktori kepzes nem adna sokkal tobbet neked, mint "olvasd el, tanuld meg magadtol, esetleg neha konzultalunk". en elo embert nem lattam levelezoson, ezert csak a nappalira tudom mondani, hogy egy altalam komolynak tartott helyen heti 2-3 ora (2 oras) es mondjuk 10-20 oranyi hazifeladat, tanulnivalo. Emellett kutatas, oktatas stb (Ez nem magyar egyetem volt.) Gondolom ebbol az aranybol is latszik, hogy a hangsulyok masok, mint amit te esetleg keresel.

Termeszetenel fogva, ill a munka nagysaganal fogva nehezen tudok elkepzelni levelezo doktorit. Sajat bevallasod szerint mernokkent jo vagy, 20 ev tapasztalat van mogotted. Ha ez igaz (es erre ertettem, hogy penge vagy, nem szemetkedni akartam), akkor en a helyedben komolyan elgondolkoznek rajta, hogy ne hivatalos szakkepzes formajaban nyomjam magam tovabb (foleg, ha nem a papir kell), hanem valamifele kooperaciot vagy akar csak rendszeres teadelutant kialakitani.

Magam matematikahoz nem allok kozel, ezert konkret labor kereseseben segiteni nem tudok. Legyel proaktiv, es sok szerencset.

Előzmény: Törölt nick (192)