istvan07 Creative Commons License 2007.11.09 0 0 23441
Sziasztok! Nemrég teljesen korrektül elmondtátok,hogy a gyári riasztó nem biztonságos,másként kell kötni illetve kiegésziteni mechanikus védelemmel és trükkös dolgokkal.Kb 15 riasztószerelőt kérdeztem meg a városban az Ignishez való 2 impulzusos riasztó támájában,+2 db márkaszervizt.Lehangoló az eredmény,35 e-70 ezerig terjed az kinálat,gyanitom,ugyanazt az eurocard 8000 ft-os cuccot teszik be,volt,ahol ezt elismerték,mondjuk 70 ezerért benne van egy beltérvédelem. Lényeg:hozzáértő kb 2 perc alatt nyitja,akkor nem tudom,hogy miért jó ez nekem,ráadásul a 35 ezres ajánlat egy használt cucc lett volna,semmi garanciával,egy ismert riasztószerelő alkalmazottjának otthoni cucca.Megáll az eszem.Egy müszerész barátom az előző swiftembe 2000 ft-ért/haszna is volt rajta/olyan riasztót csinált,ami az enforcer alapján készült,orditott nyitásra,ha hozzáértek a magnóhoz,megmozditották az ablaktörlőt,hasonlók.A távirányitója nem autósfrekvencián müködött,gondolom nehezebben azonositható.A gond,hogy a 2 impulzus miatt nem müködött az Ignisben./bár ezt én nem vagyok képes felfogni,müszakilag ezen a szinten segg hülye vagyok/Most átalakitja,valami lesz,viszont nekem támadt 1 ötletem: előre is elnézést kérek,ha baromság: mi van akkor,ha külön áramforrásról meg a riasztó egység/3 db laposelem/és ha inditó jelet kap,akkor bekapcsol a sziréna,ami szintén elemes.Vághatnak kábelt,bármit ez üvölt.A kérdés:valami tuti burkolat,rögzitési mód,elhelyezés,megoldás létezik-e,ami kicsit nehezit az elkövető dolgát? Előre is köszönöm a válaszokat,ha hülyeséget irtam,bocsi István