Pepin Creative Commons License 2007.11.08 0 0 290
az a baj, hogy a "lakosság" igencsak hiányában van a kompromisszumkészségnek, ami ugye bármiféle megállapodás alapvető feltétele...
Nagyjából annyi a kompromisszumkészség, amennyi a bizalom a mostani vezetésben.

- reális célkitűzésként lehet ragaszkodni a kéregalagutas vezetéshez (a nyílt árok helyett), ami zajhatás szempontjából lényegesen kedvezőbb, azonban van hátránya is:
az alagút kijáratainál nagyon koncentráltan jelennek meg a levegőszennyező anyagok...

Nem tudom, hogy lenne-e elég hely a megépítéséhez.
Másfelől meg tényleg nem értem: ha van itt egy ilyen, fontosnak tartott(?) útvonal, melynek nyomvonalán van egy kiemelten zűrös, egy kilométeres szakasz, ahol várhatóan hatalmas lakossági ellenállás prognosztizálható, akkor miért nem próbálnak meg nyíltan tárgyalni és lenyelni azt a békát, hogy esetleg a lakók csak a drága kompromisszumot fogadják el? Az eddigi sunnyogással csak azt érték el, hogy a mostanra kialakult felfokozott állapotban még az is necces, hogy egyáltalán a mélyalagút(!) tervét át tudják-e erőltetni. (Ráadásul nekem, aki a tervezett kijárat közvetlen közelében lakik, még ez is csak úgy lenne elfogadható, ha a kijáratot elcsúsztatják a darugyárig.)
Előzmény: Törölt nick (287)