Coramora Creative Commons License 2007.11.03 0 0 43

Már egyszer leírtam a véleményemet. Most sem tudok többet írni erről. Az állat az erősebbet tiszteli. Beszélhetünk szeretetről, hűségről, de semmi másról nincs szó, vagy tisztel vagy nem. Ha nem tisztel meg kell szerezni a tiszteletet. Én nem hagynám szó nélkül ha felém jönne vagy bökne a szarvával. Biztos kapna érte. Nem bántom én az állatot feleslegesen csak akkor mikor esetleg megkérdőjelezné azt hogy én vagyok az erősebb. Nem csapkodtatom villanypásztorral őket hogy tiszteljenek, de szó nélkül belebokszolok az oldalába ha felém billent, vagy rálép a lábamra. Az első kecskémnél Manócskánál volt olyan még fiatalabb korában (egy éves) hogyha nem tetszett neki valami akkor felágaskodott és nekem jött. Aztán egyszer kétszer elkaptam a szarvánál fogva mikor jött és levittem a földre. Én is lihegtem, de ő is. Viszont elnyertem a tiszteletet. Nem jött többet felém. 

 

A bakkal kapcsolatban. Valószínüleg nem lettek vemhesek a nőstények és elkezdtek újra ivarzani. Nekem tavaly 10 nőstényem volt és volt olyan akit nem láttam párosodni és mégis vemhes lett. Nálam most az idén jó egy hónapig tartott a "balhé". Már nagyon untam őket, kicsit nehéz volt elviselni a bandát. Egy-két nőstény nem lett vemhes, de ők már vissza ivarzottak. Most is van olyan nőstényem akit nem láttam hogy kergettek volna, de ettől nem tartom kizártnak hogy vemhes lett. Egyszóval kitartás.:-))

Előzmény: parlagi (41)