fan_fan Creative Commons License 2007.10.27 0 0 1385

Biztos ismered azt a népi mondást, hogy ennek is megvan a hátránya, meg annak is megvan az előnye ...

 

Na most részletezem, de ezek után a visszaolvasást fogom javasolni.

 

1. Borotválás. Azért írom az élre, mert bármikor végezhető, tehát aki a szó szoros értelmében csupasz akar lenni, hát tessék.

 

Két komoly negatívuma van, ami miatt én nem ezt választottam:

- Közismert, hogy erősíti a szörzetet. Lehet, hogy ötven felett már nem, de gondolom ide fiatalok látogatnak. Szúrósság, borosta, meg ami ezzel jár ... Ezzel jár a kifejezett borotválási gyakoriság kényszere ...

 

- Herénél komoly vágásveszély. Ugyanis a zacsi annyira nem sima, mint a baba popsija, vagy akár az arcbőr, vagy a szeméremdomb. A borotva pedig a sima felületeket komálja. Lehet vitatkozni, meg lehet kockáztatni.

Az viszont komikus, ha a fütyi környék csupasz, a here meg úgy ahogy szőrös ... :-))

 

2. Gyantázás. Aki ezt és csak ezt választja, annak le kell mondani a mindenkori szó szoros csupaszságról, hisz a dolog úgy működik, hogy a gyanta "bele kell, hogy kapaszkodjon" a szőrzetbe, hogy gyökerestől kitépje ? Fáj ? Igen. Átestem rajta.

Az előnyök azonban engem meggyőztek:

- Gyengíti a szőrzetet. Minden életkorban.

- A visszanövés gyér és bársonyos. Nincs szúrósság, nincs borosta.

- A művelet akár izgató is lehet: női kozmetikus végzi.

- Akár kéthavonta lehet indokolt, oly lassú a visszanövés !

 

Van még az epilálás, meg az ún. végleges szőrtelenítés. Ezekről nincsenek tapasztalataim.

 

Előzmény: Anticiklon85 (1384)