Fgab2a Creative Commons License 2007.10.26 0 0 983

:)
vicces vegyésznek:, miért kell minjárt az atommag bomlására gondolnod? az állapot a h1-ig megy el, s nem 100%-ban....... a molekuláris kötések gondolom nem is "tartalmaznak" energiát? :)) Nemhiszem, hogy neked, vagy bárkinek is itt beszélnem kellene errööl mélyrehatoobban, a vizet munkára lehet fogni.. a karroszékbööl nehezen fogsz bármit is munkárafogni..:)) ....az energia nem csak akkor szabadiithatoo fel, ha bomlik az atommag...nemtom rájöttél-e már.. a benzin is ad energiát, s mégsincs benne magfuuzio... "csak molekuláris változás" ........ .. a kulcs a nyomás megváltozásának a mikéntjében van... :) ..... ezekszerint te sem épiitettél még gondolom semmi ilyet, s nem is ültettél gyakorlatba....
Egyértelmü pedig miért gondolkodsz helytelenül.... mert vmit jool megtanultál az iskolában.... de az nemaztjelenti, hogy akkor te azt a folyamatot ismerni fogod....miért is nem? mert nem foglalkoztál vele semmilyen szinten...fööleg, hogy ezeket a folyamatokat, egy belsööégésü motorral párosiitsd....
Azthiszem jobban utána kell járni a négyzetes energiatörvénynek.... :) nekem nem kenyerem a megszokott elméletekkel hadakozni, (de nemnehéz ellentmondoo dolgokat sem találni a tudományos sajtooban, amelyek a megszokott elméletek ellen hatnak) én inkább épiitek, s uugy ahogy a paraszti ész diktálja...nem a magyar kormány oktatásügyi minisztériumának nektárján nöööttem bele a témába... az csak egy nagyon alap a témában.... mondhatni arra joo, hogy a lehetööségeket elvessük......... Miért is?
Vkinek rabszolgaként is müüködni kell ebben az országban, s elkell tartani egy csomoo naplopoot eredményesen.....
Ebben az országban az ilyen dolgok fejlesztését elnyomják.... nekem is van okosságom.... mégsem segiit itthon senki...... sööt tudtomra adták, hogy ilyesmibööl, itthon nemnagyon lesz semmi, mert felakad a folyamat az elején....és 10évekig huuzoodhatna..... a lehetööség már kormányzati szinten elakad, azaz elvágva.......
Vajon mérnem beszélek konkrétabban , igaz?
Mert kb 3 évet fektettem bele egy "kutatásba".... majd rákell jönni, hagyjuk az autookat, mert azért harapnak.....itthon is, külföldön is..... bár már nyugateuroopában ez nemteljesen igaz álliitás......a technologi nemcsak autooban használhatoo, hanem más energiatermelési célhoz is integrálhatoo..... monjuk egy gazdaságosabb "agregátorféle"...... azt viszont nyomatékosan kifejezem...., hogy kell a müüködéshez még most jelenleg biztosan a benzin, vagy gázolaj....
Persze ettööl még ez akkor is csak aztjelentené, hogy esetleg képes versenybeszállni bizonyos energiakeltési formákkal.... füütés, vagy elektromosáram termelés... De csodát nemmüüvel.....
Előzmény: szervetlen vegyész (981)