ZsuR Creative Commons License 2007.10.22 0 0 641
A szonyegtakaritasi modszerbol itelve, fiatal vagy :)).

A legelso szonyegtisztitasi emlekem: a nagyanyam a szonyeget a teknoben sikalta "gyokerkefevel". . .mondanom sem kell, nem perzsa szonyeg volt, hanem rongyszonyeg :)).

Ohozza fuzodik az "illat" is, a sikalt, "beeresztett", es "vikszelt" padlo. . .a mai napig erzem a karacsonyi illatot az o szobajaban. . .

Anyu sokat ugy csinalt mint o - sot, mindent, kiveve a fozest, mert szerinte a nagyi olyan nagyon sporolt, hogy a halaszlet is lohusbol fozte. . .:)).

Nekem is kell a keszulodes az erzeshez, nelkule nem lenne igazi a Karacsony. Tehat takaritok, mint a nagyanyam, anyam, csak maskepp. Korabban kezdem el, mert amig a nagyi es anyu csak egy szobat, egy konyhat takaritott, nekem tobbet kell. No meg nem volt "flancos" etkeszlet, illetve nem volt etkeszlet, csak maradekok. Anyunak minden porcelanja eltorott az "ostrom" alatt (ahogy szokta mondogatni), egy par hasznalhatatlan darab maradt, mint pl a levesestal, ami nagy volt, mi meg csak ketten voltunk, soha nem hasznaltuk. Igaz, nem is tudtunk volna hol teriteni. . .
Ezeket a darabokat nezegettem gyerekkoromban sokat, es gondolkodtam rajta, mikor es ki hasznal ilyeneket. . .mert nem tudtam beilleszteni a mi mindennapjainka.

Takaritas. . .mennyivel konnyebb mint volt. Ki "spanol" fuggonyt mostansag?!?!
Előzmény: moes (640)