klsderm Creative Commons License 2007.10.18 0 0 1770
Kedves Vakarattya!

A legelső szőrtelenítő lézer a rubin volt. Ebből még Magyarországon is dolgozik 4-5 db. Lassú, nehézkes, szerviz igényes és nagyon szelektív. Csak a fekete szőrt viszi fehér bőrön. Úgy néz ki, mint egy kis ceruza, amely zsinóron csatlakozik egy 250 kg-os óriási dobozhoz. Ezzel tanultam először „lézerezni”, mint sokan mások. Van most már egy kicsit modernebb is, a paraméterek hasonlóak.

2001-ben saját magamon kipróbáltam az orromban lévő szőrszálakra. A „ceruzát” bedugtam az orrnyílásomba és ráengedtem a fényt. A szőrtelenítésnél, mint itt a Fórumon már sokan tudják, a szőrt le kell borotválni, mert égési sérüléseket okozhat a felmelegedett szőrszál. Na most ezt az orrban nem lehet megtenni. Szóval nekieresztettem a fényt és olyan érzés volt, mint a Bud Spencer filmekben, amikor orrba vágják az embert egy palacsintasütővel. Emellé egy disznóöléshez hasonlatos romantikus szag társul, amit még órákig lehet érezni. Az égető érzés pár óra alatt elmúlik. Utána hónapokig nyugtunk lesz a szőröktől. Úgy tudom pl.: Lányi Cecília is dolgozik rubinnal, nem tudom azonban, hogy vállal-e ilyen beavatkozást.

Kádárdr