Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 2755
De mar minden OK. Ebbol is latszik hogy mennyire felreinformalja az embereket a sajto...
Mondok egy peldat.
Anno a radioban ITT Portugaliaban bemondtak, hogy Magyarorszagon, Budapesten (!!!) annyira nincs penze a kormanynak hogy aruljak az utcaneveket, potom 150 euroert 100 evre lehet venni egy utcatablat es ugy nevezi el az ember ahogy akarja, Michael Jackson utca, stb. stb., szegeny Mo., mennyire nincs penze, stb.

A valosag ezzel szemben: Van egy kis falu valahol, kevesebb mint 100 lakossal es a CM (Varoshaza, RATHAUS) ugy akart egy kis penzt es hirnevet szerezni a falunak, hogy 5 evre arulta valoban az utcaneveket, nem potom penzert. :D De szerintem jo otlet volt, vegulis :-)

Es azota meg szamtalan ilyesmi fordul elo, nemcsak egy iranyban, hanem vice versa.

Az esozesekrol annyit, hogy igen, volt ilyen de nem Lisszabonban hanem Grande Lisboa-ban, es mashol, ami inkabb Alentejot erintette - Sacavém, Évora, stb.

Mostmar minden rendben van, nalunk is nagy eso volt de kb. fel ora alatt renderaktak mindent a tuzoltok (Bombeiros). Itt nem all meg a vilag ha leesik egy kis eso.. :D Es teny hogy leesett egy "keves", mert szombaton kineztem az ablakon es a szavam is elallt, a viz omlott le a meredek utcakrol (4 darab) a hazunk elotti terre, vitte a szemetet, a fekvorendort is, mindent amit ert es begyult a vonatallomas alatti atjaroba, ami miatt leallitottak a forgalmat de mint mondtam, rendberaktak hamar, mintsem hogy panik lett volna.
Előzmény: blaze73 (2754)