bidzsi1 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 268

Budapesti Fat Pipe Kispályás Floorball Diákolimpia

I. kcs. II .kcs. III. kcs. IV. kcs V. kcs  VI.kcs

1. A verseny célja:
A floorball sportág országos szintű elterjesztése. A tanév '' Budapesti Kispályás Floorball Diákolimpiai bajnoka'' cím odaítélése.
Versenyzési- és játéklehetőség biztosítása, valamint a nagyteremmel nem rendelkező, kisebb létszámú iskoláknak játéklehetőség, a sportág utánpótlás-nevelésének ösztönzése.

2. A verseny rendezője:
A Magyar Floorball Szakszövetség a Budapesti Diáksport Szövetség támogatásával.

3. A verseny ideje és helyszíne:

A budapesti versenyek 2007 októberétől novemberig, az országos döntők 2007 decemberében kerülnek megrendezésre. A helyszíneket a nevezések beérkezése után az érintett iskolákkal történő egyeztetés alapján jelöljük ki. A rendezési helyszínre bármely csapat vagy annak iskolája pályázhat.

4. Résztvevők: Az általános és középiskolák I. II., III., IV., V., VI., korcsoportos fiú-, és leánycsapatai. Egy iskola több csapatot is nevezhet ugyanazon korcsoportban, de egy játékos csak egy csapatban játszhat azonos korcsoportban. A feljátszás megengedett. A csapat maximum 6 fős lehet.

5. Korcsoportok: Lásd az „Általános szabályok” 5. pontja

6. Igazolás:

Az igazolás az „Általános szabályok”' 6. pontja szerint összesítő névsorral és diákigazolvánnyal történik.

7. A verseny lebonyolítása:

A nevezések beérkezése után a létszámtól függően selejtezők, és döntők kerülnek lebonyolításra..

Budapesti döntő:

A résztvevők két 4-es csoportban mérkőznek. A győzelem 2, a döntetlen 1, a vereség 0 pont. A helyezések eldöntése azonos pontszám esetén a következő sorrend alapján történik: az érintett csapatok egymás elleni gólkülönbsége, az érintett csapatok egymás ellen lőtt több gólja, teljes gólkülönbség, több lőtt gól, sorsolás. Abban az esetben, ha nem lehet döntetlen a végeredmény és a rendes játékidő lejártával egyenlő az eredmény, akkor mindkét csapat 3 játékosa a saját kapuelőteréről kapura ütést végez az ellenfél üres kapujára, ha 3 ütés után döntetlen, akkor addig kell folytatni az ütéseket, amíg el nem dől az eredmény az egyik csapat javára. Az első helyért zajló mérkőzésen, döntetlen esetén 2 perces hosszabbítás következik a büntetőütések előtt.

8. Szabályok:

A kispályás floorball szabályai:

A pálya mérete 10x20 méter, plusz, mínusz 2 méter, a pályán egyszerre 3 mezőnyjátékos tartózkodhat (kapus nincs),
    ·      a játékteret palánk veszi körül, vagy ennek hiányában lefordított padok,

·      a kapu mérete 60x90 cm,

·      a kapu előtt egy 90x90 cm-es kapuelőteret kell kijelölni, ahova nem lehet belépni,

·      a játékidő 10 perc,

·      a kiállítást büntetőütés helyettesíti, az 5 perces kiállítást elkövető játékos 5 percig nem léphet pályára, a 2+10 perces kiállítást elkövető játékos az érintett mérkőzésen nem léphet pályára,

·      végleges kiállítás vagy más kiállítások esetén, ha a csapat nem tud 3 fővel játszani, az érintett mérkőzés győztese a vétlen csapat az aktuális eredménnyel, vagy amennyiben az kedvezőbb, 3-0-s eredménnyel.

a nem említett szabályok esetén a Magyar Floorball Szövetség szabályai érvényesek
      9. Nevezés:

Lásd „Általános szabályok” 9. pontja szerint. Nevezni az MDSZ központi rendszerén keresztül lehet. Nevezési díj: 1000Ft/csapat, amelyet a az MFSZ számlájára 58300127-14000319 kell utalni az elektronikus nevezéssel egy időben. Az MFSZ postafordultával számlát küld a benevezett iskoláknak.

Nevezési határidő: 2007. szeptember 28. 12.00

Központi terület felelőse: Bokor Gábor vacisfloorball@freemail.hu 20/9514117

10. Díjazás:

Az országos döntőbe jutott csapatok oklevél, az első három helyezett csapat játékosai éremdíjazásban részesülnek.

11. Költségek:

A budapesti döntők költségeit az MFSZ biztosítja a BDSZ hozzájárulásával.
      A részvételi költségek a résztvevő csapatokat terhelik.

12. Egyebek:
      - A versenyekre a csapatok kétféle színű számozott mezt hozzanak magukkal.
      - Minden olyan kérdésben, amelyről jelen versenykiírás nem rendelkezik, az MFSZ szabályzatai és az MDSZ Diákolimpiai Versenykiírás „Általános szabályzata” szerint kell eljárni. Óvást a mérkőzés után azonnal, írásban kell benyújtani, a versenyt lebonyolító szövetségi képviselőnél. A mérkőzéseken az MFSZ szabálykönyve az irányadó.