ebo1a Creative Commons License 2007.09.24 0 0 358
sziasztok,

idáig csak read-only voltam, még friss az előszerződés... viszont nekünk is 2,7-et mondtak (ami nekem megfelelő is...), de az is meghaladja a 10,5-et, viszont azt is tudni kell, hogy a hatályos építési engedélyt az épület végleges tervei mellett adják meg, így, ha csak nem csináltattak kamu extra verziót, akkor valahol kell lenni némi párhuzamnak (bár matematikailag nem látom ezt...)...

másrészről nem teljesen értem, miszerint a Levegő Munkacsoport beleszólására hivatkozva az építész iroda megváltoztatta a tervet (mikor? és mire?), ami már megfelel az elvárásoknak (hiszen a téves 15-20m helyett csak 10,5-13,5m a max. magasság)
ha ez igaz kiváncsi lennék mire változtatta meg, hiszen a lakás előszerződésében 2,7 szerepel, tehát ütközünk egy kicsit, sebaj...

másik: ugyancsak kifogásolt, hogy az épületek száma és mérete alapján meghaladjátk az 50%-os beépítést, ami ugyancsak területrendezési kritérium, ha itt megint ütközés volt, akkor itt vajon mit tettek? igaz nekünk (földszinti lakás) azt mondták, többek között azért nem lehet járólap a 'kertben' (kicsit kötözködtünk, hogy, hogy gondolnak úgy átadni lakást kertkapcsolattal, hogy azon nincs egy sor kilépő sem... mindemellett a kertrész kizárólagos használatú, csak ugye nem tulajdoni jog... furcsa dolgok ezek...), mert avval meghaladnák a zöldterületi elvárásokat...

valaki tud ezekről konkrétabbat? a 2,7-es lakások mégis 2m-esek lesznek megszegve evvel az előszerződést? vagy netán felhúzzák az eredeti elképzelést, majd önkormányzati kérésre lebontják a felső szintet? nekünk fsz. tehát nem érint, de kicsit izgató:)
Előzmény: csibe74 (357)