Agur Creative Commons License 2007.09.21 0 0 668
Szia geza2461!

Nem találtam ki semmi újat csak összekevertem pár megoldást. A hagyományos kemence tetejére füstjáratokat és arra egy kis hatásfokú vizes kazánt.

A tűztér felett vezetem hátra a kéménybe a füstöt.
A kémény 27 x 27 cm-es lesz és a füstjárat is ilyen méretü lesz. A füstjárat a kemence tetején a teljes felületen halad a kéményig.Ezt a területet fedem le a víztérrel.
A távozó füstgázok melegítik a kemence boltozatát felülről és a vízteret alulról.
A felmelegített vizet a két hőcserélős használati melegvíztároló alsó hőcserélőjébe akarom vezetni.
/ Ide szokták bekötni a napkollektor által melegített vizet ./
A kemencével akár a kerti medence vizét is melegíthetem egy hőcserélőn keresztül.
Szvsz az "elsőkéményes" kemencék tetején is ki lehet alakítani a füstcsatornát ami először hátra majd előre jön a kéményhez és hasznosítható a másodlagos hő.

A vízteret 5 - 6 mm-es kazánlemezből hegesztem. A magassága kb 6 cm lesz.
A kemence ajtajánál lesz a víz bemenete - itt a legmelegebb a füst a tűztérből kilépve - és a kéménynél a kimenet. A vizet terelők között áramoltatnám jobbra - balra.
Ennél egyszerübb nem jutott eszembe.

A hőcserélőhöz még kell keringetőszivattyú, hőtágulási tartály, biztonsági szelep és több elzárószelep stb. A vízteret a napkollektorokban használt fagyállóval töltöm fel ami-30 C' -ig birja a hideget.

Sajnos a rajzokat csak holnap tudom feltenni.

Szia! Agur
Előzmény: geza2461 (665)