Powaqqatsi Creative Commons License 2007.09.15 0 0 1078
> "Amúgy a lényegi részre válaszoltam."

Én mégis arra kérlek, válaszolj az alábbiakra!

Tehát, milyen konkrét változásokat szeretnél?

Mondjuk az ország elnökeként mit változtatnál meg, hogy neked kedvezőbbé alakítsd a rendszert? (Értelemszerűen csak a topic hatáskörére vonatkozó változások érdekelnek.)

> "És az egyik alapvető különbség valódi vallás és bizniszkezdemény között, hogy az előbbi azért jegyezteti be magát, hogy jogilag is vallásként működhessen, míg az utóbbi azért, hogy még több pénzhez/hatalomhoz juthasson."

Maradjunk a sátánista vallásnál!

Kérlek, ismertesd, hogy miképpen jut a Church of Satan több pénzhez és/vagy hatalomhoz azzal, hogy bejegyzett, legális egyházként működik?

> "Amennyiben vallás, nem lehet önmaga antitézise is"

Nem is az: a sátánizmus a jobbkéz ösvényét követő vallások antitézise.

> "A jobbkéz-balkéz teozófusocska-eredetű felosztása aranyos, de siralmasan bipoláris világszemléletből fakad."

Nem látod a fától az erdőt, és hiába figyelmeztettelek többször is, nem sikerült megértened, mit nem veszel észre.

A továbbiakban nem szólok emiatt, hanem egyszerűen legyintek és továbbmegyek.

> "ha eltekintünk attól, hogy rajtuk kívül álló lényeket imádtak, semmiféle elnyomásban nem részesültek a hívők."

Valóban, ha eltekintünk mindattól, ami zavaróan kilóg a képből, akkor tényleg minden megnyugtatóan "tökéletes" lesz -- csak nem az, amit eredetileg láttunk volna.

> "És már megint mennyiségi érv...ráadásul az ostobábbak közül."

Én is csodálkoztam, mert olyasmivel értelmetlen vitatkozni, ha valaki azt állítja, hogy (szerinte) mindenkinek az a véleménye, ami neki, amikor teljesen lényegtelen, hogy miről mit gondol a plebsz.

> "Tovább mulatok a megnemértett, elnemismert, kutyábasemvett "eliten" :)"

Eddig mi akadályozott meg abban, hogy kedvedre röhögcsélj azokon, akiken akarsz?

Ha eddig is ezt tetted, milyen reménnyel vetted fel ismét, sokadszorra a tutiság megmondójának fonalát ebben a témában?

Milyen módon befolyásolja a lesújtó véleményed az általad kiröhögöttek életét, mindennapjait?

Miért érzed úgy, hogy te vagy az a valaki, aki külön bizonyítékot érdemel a követelőzéseire, amikor ha jól értettem a más topicban leírt álláspontod, te sem érzed kötelezőnek, hogy foglalkozz az általad kevésbé produktívnak tartottakkal?

Tegyük fel, hogy én téged inproduktívnak, átlagosnak tartalak -- mi motiválna engem ebben az esetben arra, hogy ne csak rádhagyjam a rögeszméidet?