B82 Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1763
Tisztelt Szakértők!

Nem tudom,jó helyen járok-e,de ha jól emlékszem itt olvastam,hogy van néhány orvos szakértő is itt,aki válaszol kérdésekre szőrtelenítéssel kapcsolatban.A következő lenne a problémám:

23 éves fiú vagyok.A borotválkozást viszonylag későn,16 éves koromnak kb második felében kezdtem.Eleinte nagyon ritkán kellett,de még kb 2-3 éve is.Jópár évig tökéletesen és simán le tudtam vinni az arcszőrzetet minden borotválkozásnál és semmi nem látszott belőle utána.A borotválkozás valóban a borotválkozás eredményét hozta.Ma már viszont hiába borotválkozom meg,akkor is erőteljesen ott van az arcszőrzetem jelenléte mind az államon mind az ajkamon...stb.Hiába van leborotválva ott virít és feketéllik félborostásan hagyva az arcomat.Lehet,hogy ez nevetséges,hogy férfiként engem ez zavar,de akkor is ez a helyzet.A borotválkozási szokásaim nem változtak,sőt sokkal erősebb borotvát használok,mint régen,sokkal jobb gélt...stb,de hiába,ez sem segít.A kérdésem az lenne,hogy nincs vmi lehetőség (kezelés,krém,vagy vmi) amivel valahogy annyira megritkítható és felpuhítható az arcszőrzet,hogy a borotválkozás eredménye teljesen sima arcbőr legyen,szőrfoltok nélkül?Úgy,hogy szinte ne is látsszon egy ideig,hogy ott arcszőrzet nőne?Sokak megoldják ezt,de nem tudom hogyan.Biztos,hogy csak a végleges szőrtelenítés a megoldás erre?Nincs vmi kompromisszumos lehetőség?Végleg nem akarok tőle megszabadulni,de sok-sok évig még biztosan nem szeretnék se szakállt,se borostát.Főleg,hogy még mindig úgy nézek ki,mint egy 18 éves,tehát egyszerűen nem illik az arcomhoz.Nem nyerhető valahogy vissza a néhány évvel ezelőtti állapot?A gyenge és ritka arcszőrzet?
Ha valaki tudna segíteni,akkor megköszönném.