jameslgt91 Creative Commons License 2007.09.06 0 0 118
Szerintem is Barta minden idők legjobb gitárosa! Hungáriából szerintem a Végállomás van nagyon ott. És a Csavard fel... ben is ő gitározik első hallásra a rövid szóló alapján meglehetett állapítani. A Hungária lemezeken és az első kettő LGT lemezen használta ugyanazt a gitárt így hallásra. Aztán nem is tudom hol hallottam már, hogy vkinek a szomszédja a Tamás édesanyja és ott van nála az egyik gitárja. Az amerikai turnén Gibson Les Paul-lal nyomta, de volt egy Gibson SG-je amit eladott Bencsik Samunak, valószínűleg ezzel játszhatott még a BUMMMON, bár azon a 8mm-es felvételen egy Fenderrel játszik az 1973-as Tabánon. Vannak Bartának közös felvételei a Beach Boys-szal, ezeket lejátszotta állítólag Herskovits Iván '88-ban a rádióban. Úgy tudom játszott még a Sly and the Stone Family vel is. Hogyha LGT-s számokat nézünk....akkor ezeknél akadok le nagyon: A kötéltáncos álma, Ordító arcok, Csak egy szóra, Szeress nagyon, Cirkusz, Vallomás....meg az összes többi Barta által írt szám, meg amikben játszott:)