Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2553
Pontosan, a "szulinapi torta" nevu remseg egyszeruen egy ... szornyeteg :-)) Es allandoan az van, felraknak valami etelfestekkel nyomtatott kepet ra, alatta meg ott lapul a sima tortalap es tojasos vanilias krem. Persze a vaniliat nem viszik tulzasba..
Az en szulinapomon nemregen nem engedtem hogy vegyenek tortat, bementem a Colombo-ba es vettem egy brigadeiro tortat.. Nagyot neztek a csaladban hogy "fuu, szulinapi tortanak brigadiero tortat..."
Egyebkent a kremes akarmik valoban szinte allandoan tojasosak, es egyetertek linha-val a tevenyallal kapcsolatban... :-) En ugy vagyok vele, hogyha suti van kilatasban akkor inkabb gyorsan osszeutok egy "joghurtos sutit", vagy ha sok penzem van akkor esetleg aranygaluskat (mert a dio iszonyatosan draga)..
Nemreg csinaltam egy kis gyumolcslevest, mar annyi gyumolcsunk volt otthon hogy nem lehetett hova tenni. Hat, a fogadtatas egeszen vicces volt, mondta valaki hogy "fogorvos" ize van (a szegfuszeg miatt, mondjuk en meg sosem ettem fogorvost, hehe), aztan volt hogy kertek a receptet...
Egyebkent ha mar a tippeknel tartunk, hogy mit hol lehet kapni: mezes sutit (ami nekunk van, a cukormazas mezes suti), Vegetat lehet kapni az ukran boltokban. Igaz most voltunk bent a parommal, minden ukranul van irva ami olyan mint az orosz szoval garantaltan nem ert senki semmit, az elado meg a "nao percebi, senhor"-t hajtogatta folyamatosan szoval sokra nem jutottunk... Mindenesetre ott makot is lehet kapni, 1 euro egy 25 dkg-s pakk, es az van rairva hogy MAK. :) Ez a szo a szlav nyelvbol szarmazik mint a "cica"... :-)
Rakok meg kepet fel Sintra-rol ha mar itt tartunk... Ez a Sintra-i kozepkori vasaron keszult... Mi mar csak ilyenek vagyunk, allandoan megyunk kozepkori vasarokra.. :-P
De senki ne ugy nezze a ket vasari kepet mint "jellegzetes portugal", mert (sajna) szinte alig lehetett portugal nyelvet hallani, minden vasaros spanyol volt. Egy db. edesseges stand volt (pao de lo es mindenfele TOJASOS sutemenyek) ami portugal volt, hehe..



spanyolok
Előzmény: quilla (2550)