Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 113

Egy beadott találmány nem azt jelenti, hogy helyes a tudomány szempontjából. Azt vizsgálják csupán, hogy a benne levő fogalmak, működési elvek, stb. másik találmányokban másképpen, más kontexusban nem fordulnak elő. Nem átfogalmazása egy másik Patent nek, Stb....  Nos. Praxisból mondom: sok találmány a megvalósitásnál gazdaságossági okok miatt általában gyártásra se kerül. (Valaki egyszer azt gondolta, hogy egy két milliméter vastag fél négyzetméternyi "hulladékból", regranulátumból  fröccsöntött műanyag lemez olcsóbb lehet, mint két méter hosszú kötöződrót. Mindezt épp akkor, amikor kivetették a műanyagokra a környezetvédelmi adót:-) Kb +32-35 Ft /kg. Aztán persze én voltam a hülye szerinte,

mert túl sok nyereséget terveztem be... Na, mindegy. Ez csak egy példa arra, mi miért nem kerül gyártásba.) Az igazi nagy ötletek, amik ezeknek a Patenteknek a kikerülésére kell, viszont éppen nem az ötletgazdák, hanem a mérnökök játéka már. Amikor patentek ellen tervezünk. Egy új támának a beinditásakor eleve van szabadalomkutatás. Nos, az az, ami miatt irigylem a patentamtokat:) Az, hogy tudják, mit hol keressenek.... Találnak is.

Előzmény: Helem (112)