Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2007.09.04 0 0 4
Szerintem a kresz a hibás, alapvetően.

Páldául III. rész 21§

(6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.

(7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.

http://web.b-m.hu/belugy/bmjog.nsf/cda8258f45faba0cc12569480042e930/125c50facf928234c1256b760041f70c?OpenDocument

Angliában ez egyáltalán nem így van, persze a néplélek is más, de nálunk a fenti 6-os pontnak egy olvasata van: ha nem állok meg a gyalogosnak, akkor veszélyes átkelni, tehát nincs is joga átkelni. És ez általában vonatkozik az úttestre, beleértendő a zebra is.

Magyarán én magam úgy vélem hogy a kresznek ez a része szimplán idejét múlt. El lehetett várni hgoy a gyalogos vigyázzon magára, amikor óránként jött egy autó, de ma, amikor öt másodpercenként jön egy, már nem. Szerintem.

Előzmény: Cs. András (1)