RhB Creative Commons License 2007.08.31 0 0 660

Megnéztem a honlapjukon a személykocsikat. A heavyweigth kocsik jónak tűnnek nemcsak ránézésre, hanem utánaszámolva is. (A 19" hosszú kocsi átszámolva kb. 77', a 15" pedig kb. 61'.) A modern kocsik viszont katasztrófálisan rövidek.

 

 

Vagy pedig H0 pályát építek kintre és 0n vasút fut majd rajta. Az valami nagyon exotikus 760 mm-nek felel meg, de kis torzítással lehet 760-asnak is csinálni.

 

 

Az elterjedt amcsi keskenynyomköz a 3' = 914 mm, ezt modellben az 'n3'-mal jelölik (a 3 a 3 foot-ot jelenti), tehát esetünkben 0n3. Viszont a modelleket csinálják 16mm-es nyomtávval is, hogy lehessen használni a H0-ás sineken, ezt jelölik 0n30-nak, ahol a 30 az 30 inch-et, tehát a 750-760 mm-et jelenti. Ez nyomtávban megeygezik a 0e-vel. Ott is létezik ilyen nyomtávú vasút, de ha ezt modellezik, akkor azt 0n2.5-nek jelölik, mert ez a 2 és fél lábnak felel meg.

 

 

De a hangos GP7-ek meg GP30-ak meg F7-ek valahogy jobban izgatnak :-)

 

 

Én is nagyon bele tudnék szeretni egy ilyen 0-ás gépbe, de nem merek belefogni, pláne egyedül. Bár ha benne lenne más is.... :-))))

 

 

OFF

Még nem utaltad át a bankszámlámra az üzletszerzői jutalékomat. :-))) A Roco EW-IV-es kocsik után járna, amiket Cs. Balázs vett meg tőled. Ő már régi barátom, nála szoktunk megjáratni a modelljeinket, igaz csak szőnyegpályán. Én szóltam neki, mikor hirdetted őket, mert tudtam, hogy ezeket keresi.

ON

 

Előzmény: marslakó (641)