tallina Creative Commons License 2007.08.27 0 0 2136

Sziasztok! Nem tűntem el, csak lakásfelújítok és egyáltalán nem érek rá babázni, hétvégeken asztalosmunkát  végzek, de azért néha szoktam olvasni és már teljesen sárga vagyok az irigységtől, hogy milyen szépeket alkottok. Sajnos lemaradtam a júliusi és az augusztusi babáról is, lehet, még a szeptemberit is kihagyom és nagyon sajnálom a babavarró hétvégét is, de remélem, lesz másik is, amire szívesen elmennék én is.

 IOkaste! Szoknyához egy tanács: ne teljes körből csináld, mert a pici az anyag és nagyon ki fog állni a szoknya. Ha javasolhatom, inkább 2 vagy 4 db körcikkből legyen a szoknya, a derékrész kerülete a baba derékbőségével egyezzen meg. A hosszát és a bőségét a sugárirányban szabott oldal adja, minél nagyobb a szög, annál széllesebb lesz az alja. Ha 4-ből szabod, az oldalrészek alját megkunkoríthatod (mint egy tulipánt a gyerekrajzokon) és akkor még harangosabb lesz (ez el is hagyható). Én varrtam már ilyen babaruhát, igazi királynői modellt: organzából volt az alsószoknya, térdig enyhén trapézos, mint a négy részből szabott "igazi" szoknyák, térdtől pedig ferdéből szabott fodor az alja. Ez szépen kitartotta a lágy esésű anyagból (pl. bélésselyem) szabott felső szoknyát. Este teszek majd fel képet és rajzot, ha még nem késő