davodi
2007.08.25
|
|
0 0
30
|
Hamarabb kapnak uniós pénzt, ha együtt pályáznakÍrta: polgarmester Dátum: 2007. 08. 25. 17:41 (28 olvasás)
Közös szennyvízberuházáshoz területfejlesztési társulást hoz létre Bátmonostor, Csátalja, Gara, Hercegszántó, Nagybaracska önkormányzata. A társulásra azért van szükségük, hogy hamarabb megvalósíthassák az építkezés tervét. Ha a települések külön-külön pályáznának az EU-támogatásra, akkor a pályázati rend szerint valamikor 2014 körül jutnának pénzhez. Az érdekelt települések együttes közgyűlésén elhangzott: a beruházáshoz a lakosság hozzájárulására is szükség lesz. Úgy tervezik, hogy a háztartások önrészét a kistérségben élők jövedelmi helyzete szerint kalkulálják majd, vagyis annyit, amennyit ki bírnak fizetni. Így az uniós támogatás és a lakossági hozzájárulás együttesen nem fedezi majd az összköltséget, a különbözetet pedig valószínűleg hitelből oldja meg a társulás. DÁVODI válasz: KLIKK1 - KLIKK2 - KLIKK3 "a háztartások önrészét a kistérségben élők jövedelmi helyzete szerint kalkulálják majd, vagyis annyit, amennyit ki bírnak fizetni." Ez komoly kijelentés! DÁVOD EGYEDÜL PÁLYÁZIK! |
|