Neon Licht Creative Commons License 2007.08.25 0 0 1287
Megértettem az egybehangzó jótanácsot.
Azonban azt gondolom, hogy a nagyszabású átkeresztezés akkor igazán veszélyes, ha közben elfelejtünk keményen szelektálni. Ha a márkás galambok utódainak újra és újra indokolatlan bizalmat szavazunk.
Ha az állomány egyébként tartalmazza az értéket, már egy év szigorú kiválogatás is sokat lendíthet rajta.
Történt egyszer, hogy apám kórházba került, és úgy nézett ki, teljesen fel kell hagynom még a távgalambászattal is. Nem volt szívem elpusztítani minden galambot, meghagytam a szerintem legjobb három párat, Schaub x Máj volt mindegyik. Szerencsére apu hamar meggyógyult, de már akkor csak ebből a három párból tudtunk gyűrűzni.
A következő év volt galambász pályafutásom eddigi legjobb időszaka. A 11 db egyévesem stabilan 4-6 helyezést produkált középtávon, a három öreg hímből kettő 9 és 8 helyezést hozott. Kerületi 17. hely.
Ekkor új "tenyészeket" hoztam és apu barátai is ajándékoztak mindenfélét, hogy meglegyen a "szükséges mennyiség".
Ehhez jött, hogy elhanyagoltam az állományt és a szelekció elmaradt, a párosodás szabad volt. Innen máig tartott, amíg egyértelmű lett a csőd.
Bárcsak visszamehetnék az időben!