Joranne_Sutt Creative Commons License 2007.08.22 0 0 155
"Igazából belefáradtam, hogy el kell magyarázni néhány embernek hogy a fű lent van és felfelé nő, az ég pedig fent van és lebeg. Ezeket mindenki szedje össze maga erejéből és amikor már képes ÖNÁLLÓ gondolatok "gyártására", akkor lépjen be vitafórumra. (nem rád értettem ismét Joranne)"

szerintem most ebben az esetben lyukra futottál, nem nyeretlen kétévesekkel vitatkozol.

"a maguk környezetéből kiragadott példák nem vezetnek semmire."

miért is? volt egy állításod, amelyet finoman szólva is nem tartunk megalapozottnak, és egyáltalán bizonyítottnak se. Na most akkor a minimum az, hogy hozol konkrét példákat, hogyan is gondolod azt hogy az egyháznak nagy világi hatalma volt.

"Sem Bakócz, sem pedig a monori lekipásztor nem (feltétlenül) gyakorolt világi hatalmat, ne is ezekről az emberekről volt szó, hanem az egyház hatalmáról." <-> "Egy ember nem az egyház, de az egyházat (és a szervezeteket is) a tagjaik viselkedése jellemzi."

Bakócz az egyház tagja volt, ezen ugye gondolom nincs vita. Mi következik a viselkedéséből, ami az egyházat jellemzi? mert ugye azt írtad, hogy "vde az egyházat (és a szervezeteket is) a tagjaik viselkedése jellemzi."
Előzmény: Vajk (152)