koja 56 Creative Commons License 2007.08.20 0 0 1215

 

 1986-ban 2 db Symons, 2db Fábri és 2 db Delbár fiatallal indult a jelenlegi álományom.

Természetessen  az eltelt 21 év alatt kiprobáltam sok mindent.

 én is mint annyian, csak a saját káromon tanultam meg, illetve tanulom folyamatossan hogy amivel egyszer sikeres voltál azokhoz ne légy hálátlan.

 

 Amikor jobban ment a szekér a 90'-es évek végén azt gondoltam, hogy ezután ez csak jobb lehet, ha beépítem az új galambokat amelyeket általában csere utján kaptam, de ragyogó pedigrével rendelkeztek.

 

2-3 év tévelygés útán beláttam, hogy az én régi galambjaim bírnak engem , a módszeremet is, így ő nélkülük nincs jövő!!!

 

2002-tól újra a régi jól bevált galambjaimat tenyésztem,

Csordás,/szundi leszármazott/ és Kovács Misi féle horemans,  csak 1-1 pár  kisérletezéssel, majd amelyek ezek közül  jók  azokat az alap galambokhoz vissza teszem.

 Lassú út a célig, de szerintem biztos.

(idén 1. Arden t (Bárdos), és1. Marcel-D.h(Hertelendi) 1. Fábri t ( Oláh S.) galamb  került próbálásra!) kb.2-3 év múlva lesz valami érdemleges! 4-4 db fiatal lett fogva az én bevált galambjaimmal! 

 

 Jelenleg 71 db galambom van és kb. 75 %-uk valamilyen szinten rokon!! 

 29 db fiatal, 12 db tenyész, 20 db versenyző és 10db  ami özvegy tojó volt a szezonba.

Október 10-én márcsak max. 54-56 db lesz!!!!!

Előzmény: Neon Licht (1210)