b.viridis Creative Commons License 2007.08.16 0 0 139
vannak törvényes keretek tudod és az én infóim szerint a MG eddig mindent ennek tükrében hajtott végre...
Attól még lehet kritizálni, nem? A költségvetést is törvény állapítja meg, de azért szabad nemszeretni, ugye?

és rendet tennének az ehhez hasonló ügyek során (lásd a rendőrök most is szartak bele...)
Ezekkel az ügyekkel inkább az a baj, hogy kevésbé rendőrségi, hanem inkább jóérzés, kulturáltságbeli ügy. A mi szomszédaink alapvetően jóravaló emberek, a kapcsolatom is kielégítő velük, de sajnos időnként nekik is bulizni szottyan kedvük, ami engem eléggé zavar, pláne egy fülledt nyári éjszakán, amikor még az ablakokat sem csukhatom be. De nem szívesen szólok nekik, mert feltehetőleg nekem is van pár olyan tevékenységem, ami meg őket zavarja. Az végképp eszembe nem jutna, hogy rendőrt hívjak rájuk. A csendháborítás egy piti kis szabálysértési ügy, ráadásul nem is egyszerű a megítélése, a rendőrök mi felénk tapasztalatból tudják, hogy családi és szomszédok közötti zsörtölődésekbe nem túl jó közbeavatkozni, mert többnyire csak mérgesíti a helyzetet. Pláne, hogy eszközeik sincsenek, legfeljebb megkérhetik őket, hogy csendesebben.
Ugyanakkor elismerem, hogy egy barnainges különítmény ilyen esetben roppant hatékonyan tudna fellépni, pár husáng és öt perc múlva már csak elhaló nyögések zavarnák az éjszaka csendjét. De ha megngeded, én mégis inkább a néha zajos szomszédot preferálnám.
Előzmény: oramester (96)