BA123 Creative Commons License 2007.08.04 0 0 5756
Még annyit, hogy én teljesen megértem a köröshegyieket, az Ő helyükben én sem járultam volna hozzá ahoz hogy a falujukon keresztülvágtasson az autópálya. Ismerek néhány törökbálintit, nekik is megvan a véleményük arról aki annak idején nem volt képes másfél kilóméterrel nyugatabbra húzni az M7 nyomvonalát. Dolgoztam másfél évet Törökbálinton. Eleinte ez normálisnak tünt, de ahogy elbeszélgettem időseb szakikkal és elmesélték milyen volt a falu az M7 előtt, azért elgondolkodtam rajta hogy ez a falu mennyivel szebb lenne, ha annak idején ezt a másfél kilómétert még hozzátették volna a pályához. Gondolom az érdieknek is hasonló lehet a véleményük, sőt szerintem a bécsiek közül is annak aki a városi autópáyák környékén él.
Szóval azt gondolom hogy a kérdés úgy nem merülhet fel hogy tegyünk tönkre egy falut néhány milliárdért. Ez a kérdés néhány év távlatából még talán magyarázható lehet, de nem lehetünk olyan zsugoriak magunkhoz hogy tönkreteszünk életképes településeket néhány milliárdért. Úgyan kit fog érdekelni húsz év mulva hogy ez a pálya hetven milliárd volt vagy harminc?