A témát többen is megpróbálták felmelegíteni, mert hiszen a harci technika az RSZ után is ittmaradt. A Dromader eltünt, de a Cmelak és főleg a Turbo Cmelak sokkal utősebb tűzoltó lehet. Mivel az utóbbinak a fő üzemeltetője, aki egy ideig csinálta is Matkópuszta környékén a tűzoltást, "civilben" üzletember, akinek a féllába már akkor is a börtönben van, ha csak lelép vele az ágyából. Ha más nem, az ellenfelei valamit rásütnek, a tavalyi sajtópletyka pl. az volt, hogy ő maga gyújtatja a tüzeket, amiket azután elolt. (Mintha anélkül nem is lenne :-) Így ez a vonal abbamaradt.
A Kunmadarason fészkelő Darazsac András szokott tűzoltási bemutatókat tartani a vidéki repülőnapokon szintén Turbo Cmelakkal, de szerintem az előző cirkusz után már senki sem mer hivatalos megbízást adni neki.
Most a kiskunsági tűzben a honvédség Bamby Bucket technikával oltogat, de a Mi-8 sokkal drágább erre a célra, mint a Cmelak és csak pontoltásra jó, míg a permetezőgép területet is le tud fedni.
De majd ha rájönnek, hogy a tűzzel körbezárt tanyákon emberek is lehetnek,hívnak szigorúan üzleti alapon orosz IL-76-ost, mint a bolgárok. Csak a vizet nem tudom, honnan fogja felvenni. A Balatonból vagy a Tisza tóból? Nagy túristalátványosság lesz :-)
.