GPS Creative Commons License 2007.07.22 0 0 39

 

"Neked a műanyag csónakokkal van valami tapasztalatod?'

 

Ezt a csónakot a tegnap láttam Almádiban. Nem véletlenül fotóztam le - hanem azért, mert eszem-faxom megállt, hogy ez mire volt képes.

 

Arra figyeltem fel, hogy kellemes szellőben (!!!) ez úgy nyargalt ki-be a parttól a Tó közepéig - mint a nyúl.

Egy nagyobb társaság nyúzta órákon át - kicsi-nagy felváltva....de ez úgy iramodott, hogy egyszerűen nem hittem el, hogy nincs benne valami ravasz kis "motorek".

 

Amikor végre "békénhagyták" odamentem - és ledöbbentem. Dánok voltak a fickók és a cuccot egy kombi Mondeo tetjén hozták...csak úgy. Ketten úgy feldobták a tetőre mint egy zsák zabpelyhet.

 

Mindenféle motor szerelhető rá (röhej: belső is) a stabilitásáról meg annyit, hogy a kölkök a szélére álltak - és onnan ugráltak a vízbe. Meg se billent...nem hogy dölt volna.

 

Állítom: örökéletű darab - beleszerelmesedtem. Ugye hogy lehet könnyű, használható, szuper-gyors - és még barátságos, esztétikus csónakot is gyártani ???

 

Az árát azért nem tudtam megkérdezni, mert mire odaértem, a csávók úgy berúgtak, hogy még azt a kevés angolt is elfelejtették, amit azelőtt sem tudtak :-))))).

.

Előzmény: Blackring (22)