compton_ Creative Commons License 2007.07.20 0 0 3563
Nekem most peldanak hirtelen a vim editor ugrott be. Elso ranezesre azt hinne az ember, hogy mazochisaknak talaltak ki. Normal mod, insert mod, "megtanulhatatlan" parancsok, stb. Eleg sok idot bele kell fektetni a megtanulasaba. De szep lassan egy-ket honap utan eljott az az ido amikor kezd megterulni a befektetett energia, meghozza tobbszorosen! Es hihetetlen, de a legtobben megis egyszeru, nem hatekony editorban kodolnak. Tele vannak csilivili gombokkal, rengeteg menuvel. De hatekonysagban fel sem vehetik a versenyt a vimmel. Es ez nem is biztos, hogy az "elhulyules" jele, egyszeruen a legtobben nem is tudjak, nem is hallottak rola, hogy van sokkal gyorsabb es hatekonyabb lehetoseg is.
Ugyanigy jartam annak idejen cygwinnel is, amikor meg windows alatt dolgoztam. Megtanultam az alapveto GNU-s eszkozoket es a shell programozast, onnantol kezdve kinyilt egy uj vilag, RENGETEG munkaorat sportoltam meg. A windows elhiteti a felhasznalokkal, hogy EZ a szamitastechnika, igy kell fajlt keresni, azzal a tuti programmal kell tomeges fajl atnevezest csinalni, stb.
Vegso soron arra akarok kilyukadni, hogy a LATSZOLAGOS kenyelemert rengeteg mindent fel kell aldozni a hatekonysag oltaran. Es ezert tetszik nagyon a linux, mert megengedi valasztasi lehetoseget, hogy melyik eszkozt hasznaljam az adott feladat elvegzesehez. Persze ehhez tanulni is kell, de pont ettol szep az elet, meg az info szakma.