ponex Creative Commons License 2007.07.18 0 0 301
Azt azért még tegyük, hozzá, hogy a ma használatos legszarabb anyag is jobb, mint a 30 évvel ez előtti legjobb, már amit Magyarországon elérhetővé tettek. ezzel azt akarom mondani, hogy nemigen fordul elő foltosodás csak az erősebb színek esetében, főleg a kék szín miatt hajlamos foltosodni a festés, pasztell szinek esetében még nem tapasztaltam ilyet. A beeresztéshez meg annyit még, hogy nekem még azt tanították, hogy minden felületet azzal az anyaggal kell beereszteni, amivel majd dolgozni fogsz rá. Tehát ha tapétázol, akkor egy 10%-os ragasztó oldattal kell a falat, kartont bármit, ha műanyag festést csinálsz akkor annak 10%-os oldatával (diszperzit mint festék anyag nincs, csak diszpergálással előállított műanyagalapú festékek vannak, régen amikor még csak egy két fajta volt belőle, akkor az egyiket elnevezték diszperzitnek, ezt ma is lehet kapni, de már az se olyan mint a régi elődje, és e miatt ráragadt az összes műanyag festékre a diszperzit név, nagyon helytelenül.), bár amikor ezt nekem tanították, még nem volt falfix :)) Ez nem tegnap volt.
Előzmény: szenyor Lopez (300)