Neon Licht Creative Commons License 2007.07.16 0 0 316
Nah bevallom, csak egy kis csevegést akartam az elméletről, a gyakorlatban örülök, ha van egy valamirevaló tenyészem, és kevésbé érdekes, hogy honnan :)

Az együtt előforduló tényezőknek összefüggést tulajdonítani egy alapvető hiba, ennek egy speciális esete az "előtte, tehát miatta". Mindenesetre, ha szelektálunk valamire, és egy másik tulajdonság is változik, az ugyan lehet sima génsodródás egy kis állományban, de hátha nemcsak arról van szó.

Ha egy állományt nemzedékeken át 2-300 km-en röptetnek, akkor simán lehet, hogy az energia-mozgósító rendszere nincs azon a szinten, hogy több napos kemény repülés alatt egyben tartsa az anyagcserét. Hallottam én is Janssen maratonosról, sőt olyanról is, aki 50%-os Janssenekkel módszer-szerűen nyert évekig többnapos versenyeken.
Ha valaki annyira ért hozzá, hogy a gyorsak közül is kiveszi a maratonost, vagy csak mákja van, az nyer.

Szappanos szerint a maratonos galamb az igazán intelligens. Nem tudom, én a különleges egyéniségű galambokat a középtávúak között láttam meg, de talán nem láttam elég állományt.
Előzmény: geler (315)