agicza Creative Commons License 2007.07.13 0 0 7
Szia, mi ugyan a nulláról csináltunk mindent, a telken a frissen kialakított tavat kivéve nem volt megóvni vagy félteni való, csak jobbnak láttuk sittmentesen tartani a termőföldet, ha egy mód van rá. Nálunk remek csapat dolgozott, megmondtuk nekik, hogy a ház körüli 5-6 méteren lehet pakolászni, és a sittet lehetőleg egy helyre tegyék, és lőn... Amikor meg a ház körüli terepet rendezgettem, akkor talátam elvétve ezt-azt, kötöződrótot, 5-10 centis betonvas-maradványokat, pur-habot, Nikecell-darabokat, a kövezésből lehullott, nagyobb kavics méretű dolgokat, de kábé ennyi, és szerintem ennek kellene a természetesnek lennie. Ja, fontos: külön legyen szemeteszsák vagy kuka, nagyon jót tesz a szemetelés ellen! ;-)

Szerintem ahhoz, hogy egy kertet ne tegyenek tönkre építkezés közben, ahhoz elsősorban olyan szakik szükségeltetnek, akiknek fontos, hogy a tulaj mit kér tőlük, és ha már ép ésszel persze nem megy, akkor lehet kordonozni, kötelet kihúzni, elbarrikádozni a védendő részt, mint a köztereken, abból valszleg érteni fognak. És persze nem árt, ha van legalább naponta valami rálátásod a munkákra és azonnal tudsz szólni, hogy ha valami olyat látsz, amit nem kéne - akár kertügyileg is.
Előzmény: kacsura (-)