bmalag Creative Commons License 2007.07.13 0 0 303

A dúc dolgot azért írtam, mert van egy egyesületi társunk, aki időt és pénzt nem sajnál a galambjaira de mégis csak néha fér fel galambja a listára. próbáljuk kihúzni belőle, hogy miket csinál, mivel cseszheti el, de nem jövünk rá. amikor nála jártunk a dúcában, nagyon esztétikus és igényesnek tűnt minden, azonban érezhetően nem volt levegő. A tágas terek miatt elkaphatatlan galambok porblémája már csak részletkérdésnek tűnt emellett. kérdeztük, hogy hol látta ezt a dúcot vagy esetleg saját ötletek alapján került megépítésre? azt mondta hogy xy-nál látta és egyből megtetszett neki kívül-belül, úgy érezte neki is ilyen kell. na az a valaki a mintául szolgáló dúcából asszem még ötös befutót soha nem helyezett, pedig a 90-es években kerületi bajnok is volt egy  40 éves kockaház cserépfelhúzós padlásáról. Szóval gyanús, hogy a dúc is benne lehet az évek óta tartó sikertelenségben. Nem viszi el a balhét teljesen, más hibák is vannak biztos, de úgy vélem ez nagyjából fix dolog, ezt egyszer kell megépíteni és akkor jól. Vagy nem szégyelleni átalakítani. az enyémben csak csavarok vannak, mert tudom, hogy évente variálni fogok valamit, amiről azt gondolom, hogy nem működik jól.

A Janssen dúc jó példa (bár élőben sajnos nem láttam még), nem az anyagok fajtája, az asztalosmunka kidolgozottsága számít, hanem az egész dúc funkcionalitása. szóval lehet lepukkant dúcból is nyerni, ha az jól "működik". Az már más kérdés, hogy akad a spakli, ami engem pl kiakaszt rövid úton:)

Előzmény: videoton63 (296)