Bazsi89_ Creative Commons License 2007.07.12 0 0 10614

Sziasztok!

 

Kb. 1 hónapja a kontaktlencseviselés kb 8-10. órájában elkezd homályosodni a látásom majd minden "maszatos lesz" a látómezőmben. Kiveszem a kontaktlencsét és látom hogy rárakódott valamilyen átlátszó (nyúlós?) váladék amit az ápolószerrel könnyen eltávolíthatok de másnap kezdődnek újra a problémák.. Reggelente csipás szemem,mostanában már munka közben is termelődik aszemem sarkában. Pár napja be is pirosodott a szemem néhány ér mentén , először egy borjúvér oldatot tartalmazó szemcseppet használtam de rájöttem hogy az csak hámképző, a patikában kaptam rá Septosyl-t. 3-4 nap után elmúlt a pirosság viszont a lerakódás a kontaktlencsén nem szűnt meg. Ha nicns lehetőségem kivenni a lencsét akkor szúró nyilaló érzés jelentkezik,gondolom nem ereszti át az oxigént a lencse a lerakódás miatt és iylenkor irritáló érzés van aszememben. Kötő vagy szaruhártyagyulladásra gondolok az információk után amit a neten olvastam! Van rá megoldás hogy ne kelljen a kontaktlencsét  tiltani?Napi lencséwel valamilyen antibiotikumos szemgél lehetséges?

Várom válaszotokat!

Köszi:Balázs