atomgond Creative Commons License 2007.07.03 0 0 76

Az a baj, hogy engem már rég elkapott a gépszíj, és minél többfélét ismerek, annál jobban vágyom a szemnek szokatlan formákra, úgyhogy most pl. a kert faállománya kb. a Salix babilonica 'Crispa'-tól a Cedrus deodara 'Eisregen'-ig terjed, és ezen az igen széles skálán belül minden, amit egy jobbféle parkban fel lehet lelni. :-D
 

Irigyellek érte -persze nem komolyan-. :-) Én sajnos ha akarnék sem tudnék ilyet, mert nincs elég hely. Ezért, bár én is szívesen kísérleteznék különlegességekkel, a szerény kis adottságaimmal nem merem bevállalni. Ha ezen a kis telken valami kihullik a sorból -most főként fákra gondolok-, akkor az nagyon feltűnően hiányozni fog. De ahol van elég hely, ott nem probléma, ha a "privát parkból" ne adj isten elmegy 1-2 darab. Éreztem én, hogy nagyobb telket kellett volna venni. :-) mosmá mindeggy...:-)

   

aztán az egyik terasz megkapta a nappaliban is használt járólapot, így belülről szemlélve olyan, mintha a kint és a bent összemosódna

 

Nekem tetszik ez a megoldás is. Csak most elkapott a famánia.

Nálatok ez az "összemosódott" rész a pergolás terület?

 

Csak nem barkácsvénával vagy megáldva?

 

Ez most inkább kényszerből indult. Hívtam egy un. szakembert, hogy csinálja meg. 2nap után megköszöntem a munkáját -pontosabban a gányolását-. Úgy döntöttem, megoldom én. Bár még életemben nem csináltam ilyet. :-) Ha kész leszek, felteszek pár képet. Az nem annyira OFF topik, végülis nevezhetjük kiegészítőnek :-)

  

aztán majd lehet szabadtéri függőágyban is altatni, ha már elég nagyok lesznek a fák

 

Függőágyat régóta szeretnénk, de az a pár nagy fa, ami van, sajnos nincs elég közel egymáshoz. Az a tartóváz meg nem tetszik, úgyhogy még erre is várnunk kell pár évet.

 

Grandiózus terv, legalább 30-40 m2-nyi teraszhoz tudom elképzelni, meg lejtős telekhez, hogy legyen hová kapcsolódnia, mert valami rézsűszerű dolog lebeg így a szemem előtt, ahogy olvasom az elgondolásodat...

 

Ezek még csak kósza ötletek, lehet, hogy nem lesz belőle semmi. A terasz 30nm, a telek pedig lejtős, ezek tehát nagyjából adottak. De nem biztos, hogy illene a házhoz. Ezt még jól át kell gondolni.   

Előzmény: agicza (75)