IST Creative Commons License 2007.06.24 0 0 199
Egy barátom kiugrott néhány napra Londonba, így megkértem rá, hozzon nekem egy The Railway Magazine-t és egy Railways Illustrated-et, ugyanis már hónapok óta nem olvastam egyiket sem. Leginkább az utóbbira voltam kíváncsi, ugyanis történt náluk egy főszerkesztőváltás még anno, ami miatt gyakorlatilag abbahagytam az olvasását. A nevéből adódóan ugyanis ez egy képekkel bőségesen ellátott magazin volt, telis-tele nagyméretű, jó fotókkal. Miután lecserélték az első embert a lapnál ez gyökeresen megváltozott, inkább egy tipikus brit vasúti újság felé kezdte el vinni a lapot. Sok szöveg, kevés (az angol színvonalhoz képest meglehetősen gyenge) kép volt a magazin tartalma, tele apró hírekkel ami máshol is olvasható volt.
A most kapott példány sajnos még mindig ezt a stílust képviseli. Mellétéve a The Railway Magazine-t ég és föld a különbség a kettő között, pedig elvileg hasonló felépítés mellett dolgoznak. Ennek megfelelően továbbra sem fogom beszerezni az Illustrated-et. Bárcsak megmaradtak volna a fotómagazinnál...