ArroW Creative Commons License 2007.06.20 0 0 67

Sziasztok!

 

A sztorim roviden. 6 lakasos tarsashazban lakom, a hazhoz tartozik kert is, amely fel van osztva a lakok kozott, mindenkinek van egy sajat parcellaja, illetve egy kozos resz. Az en parcellam az utcafronton van a sarokban, a maradek utcafront a kozos resz. Fuvesitett, nehany bokor, es par fenyofa van rajta. A velunk szemben levo, eddig parlagon hagyott telekre most kezdenek egy tarsashazat epiteni. Eddig az utca tuloldalan, az ures telek elott parkoltunk. Az utca olyan keskeny, hogy csak az egyik oldalan parkolo autok eseten lehet benne kozlekedni. Egyebkent tabla nem tiltja egyik oldalon sem a parkolast. Azonban most az epitkezes, majd a kesobbiekben az ott lakok miatt a parkolas kisse problemassa fog valni, arra gondoltam, ott a kertem, beallok oda az autoval. A kerdesem, hogy ha en kaput akarok nyitni az utcafronton, az epitesi engedely koteles? Gondolom ebben az agyonszabalyzott vilagban biztosan.. Hogy kell egy ilyen engedelyeztetesi folyamathoz hozzakezdeni? Milyen peremfelteteleknek kell egy ilyen kapunak eleget tennie? (gondolok itt pl. a szomszedtol elvalaszto keritestol valo tavolsagra, kapumeretre, ilyesmikre.) En egeszen a telek sarkaba tennem, a kozos reszre nem tehetem, a parcellam pedig csak ott szabad, mert a masik feleben ott vannak a fak, mellettuk/kozottuk meg a tarsashaz vizoraaknaja van. Odaig eljutottam, hogy a tarsashaz 100%-ban megszavazta, hogy hozzajarul. Hogyan tovabb?