ponex Creative Commons License 2007.06.13 0 0 253
Elsősorban attól függ a munka, hogy jelenleg milyen állapotban van az a fal. Omladozik, vagy csak évek alatt elkoszolódott, de stabil a felülete. Milyen festés van rajta most? Értem ez alatt, hogy diszperzit, vagy meszes, hengerezett, enyves van alatta, milyen? Milyen anyaggal akarsz dolgozni? Meszelni akarsz, "nem javaslom, bár lehet vásárolni teddy hengerrel felhordható mészfestéket" én dolgoztam ilyennel, 2 rétegben jól takar és olcsób mint a diszperzit (ha diszperzitet használsz, akkor tilatext aqva, vagy mostanában egyre jobb poli farbe anyagokat érdemes használni, a Hera-tól ovva intelek, nem lehet bele javítani, fényfoltosodik), viszon száradás után foghat, vagyis kicsit porózus maradhat, attól függ ez is, hogy milyen márkát használsz?

Ha jó a felületed, nem kell tisztítani semmivel, nyugodtan ráfesthetsz, de minimum 2 rétegben kell, viszont ha még nem csináltál ilyet, nem javaslom, hogy neki állj, inkább hívj szakembert "hol laksz? :))" Szóval vannak kérdések, amire egy szakember azonnal válaszolni tud, amint meglátja az adott felületet. Mint az orvoslásban itt is fel kell állítani a diagnózist, aztán meg állapítani a terápiát. Megcsináljam? :))
Előzmény: Törölt nick (252)