Dr. Klíma Creative Commons License 2007.06.10 0 0 9918
Szia

idézlek....
"Hogy mennyivel gazdaságosabb akkor, ha az árnyékos helyen van a kültéri, ezt pontosan nem tudom, de bizonyosan könnyebben adja le a meleget, mintha sutné a nap

Az inverteres, meg azért gazdaságosabb, mert egyaltalán nincs, vagy nagyságrendekkel kevesebb ujraindítás van a kompresszorra vonatkoztatva
És köztudott, hogy egy elektromotor az indulásnál veszi fel a legnagyobb áramot"


...azt hiszem, nem egészen értetted a kérdést... Ha szerinted az árnyékos oldalon elhelyezett klíma kevesebbet fogyaszt, mint az amelyikre rásüt a nap, akkor ezt a kijelentésed biztosan alapozod valami mérésre, tapasztalatra, esetlegesen elvre.
Talán a nagyságrendjét ezek alapján meg tudod határozni..... (1 ezrelék ?, 1 százalék ?, stb...)
A kérdés második részét megint nem értetted. Nem azt kérdeztem, hogy melyik a gazdaságosabb (a fix teljesítményű vagy az inverteres).... A kérdésem arra irányult, hogy amennyiben árnyékos helyen van egy fix teljesítményű és egy inverteres gép, akkor azok mennyivel fogyasztanak kevesebbet (szerinted), ha ugyanazon gépekre rásütne a nap.....

Az hogy valaki régen gyárt, még nem jelenti azt, hogy "király"... Azt elismerem, sőt tudom, hogy a Daikin egyes termékeire nyugodtan rálehet mondani, hogy vezető szerepet tölt be a piacon.
Előzmény: fodorb (9913)