Veolia Creative Commons License 2007.06.08 0 0 1710

Sziasztok!

 

Hozzátok hasonlóan, én is a szőrökkel küzdök. Küzdök, de csak egy helyen: a hasamon, a köldök alatti területen, s ez nagyon rosszul érint...  A szőröket (amik nagyon sötétek) szemöldökcsipesszel szedek, mert nem akarom azzal a nagy borotvafejjel azokat a szőröket is leszedni, amelyek világosak. Így viszont sajna, ha már nincs fekete szőr, akkor viszont piros folt, vagy rosszabb esetben szőrtüszőgyulladás miatt nem lehet szép a pocim. Ezek mellett nem ismeretlen előttem a benőtt szőr effektus se, s csak tűvel tudom kipiszkálni a szőrszálat, így általában az begyullad... S ez az ördögi kör már igencsak zavaró és elviselhetetlen. Szeretném a Doktor Úr tanácsát kérni, ha a szőrök, amiket kiszedek kb 4-5mm-esek, s 0.5-1mm kinövés után szoktam kiszedni, akkor a "végleges szőrtelenítés" nyújthat számomra segítséget? És még egy kérdés, miért van az, hogy ha esetleg barnulok egy kicsit (bár nagyon fehér bőrű vagyok), akkor a szőrszálak helyeinél a bőröm mindig fehérebb marad? Azaz a köldök környéke fehér pöttyös... Előre is köszönöm a válaszát, és remélem, hogy sikerült érthetően fogalmaznom:)