Horvathc Creative Commons License 2007.06.04 0 0 237
Glettfixes küszködés

Tavaly nyáron nagy festegetés volt minálunk. Elég vacakok voltak a korábbi festékrétegek a falon, de úgy döntöttem (ostobán), hogy nem kaparom le a teljes falat, csak a nagyon máló részeket.
Ezeket szépen beglettelgettem és bekentem a teljes felületet glettfixel. Itt már kicsit bizonytalan lettem, mert a tájékoztató azt írta, hogy addig higítsuk vízzel, amig fényes filmat nem képez. (Vagy fordítva?)
Lényeg az, hogy bármit csináltam, fényes film lett a vége. A glettfix meg azért kellett, mert féltem, hogy a régi nedves festék le jön. (Nem glettfixezett és hengerelt falon meg is tette.)
Jó is lett volna minden, de a glettfixes falat vagy 3x át kellett kennem, mire fedő réteget kaptam. Egyszerűen csúszott a festék. Supralux Tilatex Akvát használtam és fedőmek egy réteg Supralux Tilatext Rusztikust.

A legvége az lett, hogy az egyik szobát telibe gletteltem, de azt is fixáltam. Így a sok réteg festék kellett. De a szobán meg is látszik!

Kérdés: Hogy kell jól használni ezt a glettfixet? Van értelme egyáltalán használni?

Üdv
Csaba