KőnigZ Creative Commons License 2007.06.02 0 0 9
...kértél egy "bizonyosságot" a vetélkedővel kapcsolatban, ami mellesleg Lénárd életének egyik legismertebb sztorija, nem?

Küldtem egyet, de ha még min. 30 ilyet akarsz olvasni, akkor Sanyink neve mellé pötyögtesd be a "Bach" szót is a Google kisablakába!

Nekem eddig egy dolog nem tetszett: ez a sopánkodás az "utsó polihisztor" hanyagolása miatt...

Lénárd egy kedves link faszi volt, akinek kb. az lehetett a jelmondata, h "mindenhol jó, de a legjobb útközben!". Az élete valószínűleg gazdagabb és érdekesebb volt, mint ahogyan abból a pár sovánka könyvéből kiviláglik. Kicsit vicces őt - mondjuk Szerb Antal, vagy Babits Bihály tudásának árnyékában - polihisztornak titulálni, még akkor is ha több mindennel foglalkozott, mint a fent említett amatőrök.

Mivel a makiarcú Dunkler Ágnes már egyszer vette a bátorságot (nem tudni: honnan?), h Kosztolányit fikázza, gondolom én is írhatok valamit a big népi demokráciában: Alexander Lenard talán ott cseszte el, h pont arról nem írt, amihez talán a legjobban értett, ami a szíve csücske volt: Johann Sebastian Bachról.

Ja, és keress már légyszi egy sort nekünk az ÉletMűben, ahol Lénárd "honfitársunknak" véli magát!

Nem lepődnék meg, ha a "magyar" szót sohasem írta volna le: bár nem állítanám, h ez így van...

Kezded pedzeni, Janó?!


Előzmény: schpenoth (8)