GoldenRetriever Creative Commons License 2007.06.01 0 0 287
Na megvan a gond a gépben. 2csapágy és 2 szimeringet kell ma délután vennem és összerakja holnap. Kb.2000 ft lesz. Ennyi volt a baja. Szétkapta a motort teljesen, azt mondta ilyet még nem látott, a dugattyú, a gyűrűk és a henger szinte új, pedig 20 éves. Megjegyzem a szerelőnek is egy ilyen 20 éves cucca van, azt mondta ezek bírják, ezek nem mennek szét és van bennük erő.Azt mondta olyan kompresszió van benne,meg az enyémbe is, hogy ez még örök élet meg egy picike. Volt nála épp egy robi, az meghalt a földjétől, állandóan lefulladt, nem ment javítás után, az enyém meg elásta magát 30 cm mélyre és még ott lent is ment negyed gázon! Szóval nincs komoly baja hála istennek. Az egyik csapágy szorult meg egyébként az okát is tudjuk. Én barom olyan olajat vettem bele a benzinkutas javaslatára,ami robogóba való,vékonyabb vagy mi, hogy a robogó szivattyúja is elbírja, a rotába viszont ez semmit nem ér, oda a vastagabb kell valami Aro2t vagy mi. Tiszta száraz volt a csapágy,leült a vékony olaj hiába volt felkeverve, mire gondoltam kevés az olaj raktam bele még, ez arra volt elég, hogy a másik csapágy megúszta meg a blokkban is volt már olaj rendesen az utántöltés miatt, de a csapágyig már nem jutott el. Vasárnap már rotálok végre!:-)Amúgy normál csapágy való bele, szám viszont nem volt rajta, a szimreing is kapható 500-600 ft azt mondta a szerelő.Minden jó haa vége jó.
Előzmény: GoldenRetriever (286)