Nem kell harmadik test, és nem definiálsz akárhanyadikat egy új rendszer felvételével. Ezt én nem is értem. Ha másik inerciarendszerből írod le, annyit tettél, hogy másik inerciarendszerből írtad le, és nincs semmilyen új test.
Van két inerciálisan mozgó tested. Fogod, felírod mindkettő saját inerciarendszerében, hogy mi van. Aztán, ha kedved tartja, felírod egy harmadik rendszerben, ami legyen mondjuk az, amiben az A test 0,2-vel halad. Ez egyikhez sincs kötve, de hol itt az újabb test?
Természetesen a relativitáselmélet általánosítja a newtonit. Nem ez volt a problémám, hanem az, hogy még mindig fogalmam sincs, mi az a HKR. Ha egy egyszerű tetszőleges inerciarendszer, akkor nincs semmi rendkívüli. De állítólag, és ezt maga a mester írta, nem inerciarendszer.
Eleve értelmetlen a definíciója, hogy egy fényhez kötött rendszerből indul, legalábbis számomra. Csak akkor lenne ebben a definícióban valami, ha a fény egy és csak egy rendszerben terjedne c-vel, mely esetben természetesen éternek is nevezhetnénk, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ez így nem megy.