motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.31 0 0 652
Igen, valóban inkább ez volt válasz a kérdésemre, csak nem akartam akadékoskodni :)
Köszönöm!

Szeretem olvasni a válaszaidat, mert olyankor egy-egy pillanatra el tudom hinni, hogy mindez lehetséges. De utána mindig visszatérnek a saját sötét felhőim... :)
Nagyon irigyellek, hogy az, ami nekem (nekünk) pusztán SF-nosztalgia, számodra egy továbbra is létező megoldás.

A dolog sarkalatos pontja ugye, hogy óriási hozzáállásbeli változás szükséges az emberi elmékben. Ez talán megvalósítható, bár nem hinném, hogy a mai értelemben vett tudományok segítségével, inkább egyfajta spirituális irányultsággal.
Ami kétséges számomra, az az, hogy egy ilyen társadalomban van-e igény egyáltalán a mai értelemben vett űr- és egyéb kutatásra. Cél biztos nem lehet, maximum eszköz - ahogy te fogalmaztál - önmagunk legyőzésére.

Összefoglalva, az Endi kifejezésével "összeborulós" világbéketársadalom, és a nosztalgiáinkban élő űrkutató társadalom egyáltalán nem biztos, hogy egy helyen megfér.

De persze most csak az agyam kötekszik, a vágyaim azért kb. arrafelé járnak, mint a tieid....
Előzmény: eolomea (651)